• Turhan Kitap Evi

Çocuklarla Sosyal Hizmet Uygulaması

Stok Durumu : Stokta
Barkod Kodu : 9786059386180
Yayın Evi : Nika Yayınevi
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : Eylül 2017
Sayfa Sayısı : 519
ISBN : 978-605-9386-18-0
Boyut : 16 x 24 cm
Kapak : Karton Kapak
380 kişi tarafından görüntülendi.
Kargoya 3 Günde Teslimat
45,00 ₺
     Bu kitap, kanıtlanmış müdahale yöntemlerini tanımlıyor ve 21. Yüzyılda çocuklara ve ailelere yardım konusunda yaşanan zorlukları tartışıyor. Çok sayıdaki vaka örneği, okurun, spesifik sorunları, kültürel etkileri ve uygulamaları zihninde canlandırmasına yardımcı oluyor.
    Webb, kanıta-dayalı uygulamanın hem müracaatçı hem de uzman için nasıl faydalı olduğunu başarılı bir şekilde gösterirken, aynı zaman özel durumlarda ve farklı nüfus gruplarından çocuklarla çalışırken nasıl bir müdahale geliştirmek gerektiği konusunda bir anlayış geliştiriyor.
   Geniş bir ilgi gören bu metin, sosyal hizmet uzmanlarının çocuklar, yetişkinler ve onların bakıcılarıyla etkili ve yetkin bir uygulama geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları bilgiyi sağlıyor. Yazar, gelişimsel olarak kurulmuş değerlendirme ve müdahale için bir çerçeve sunuyor; pek çok etkili yardım tekniğini, canlı vaka örnekleriyle, resimlendirerek anlatıyor. Kitapta, istismar ve travma mağdurlarıyla çalışırken kullanılan araştırmaya dayalı stratejiler açıklanırken, aynı zamanda, yoksulluk, boşanma, ebeveyn istismarı ve diğer olumsuz koşullardan etkilenen çocuklara ilişkin çözüm yolları da geliştiriliyor.
 

Aynı Kategorideki Ürünler

Kent Sosyolojisi...

  • 35,00 ₺

  • 31,5 ₺

Bilgi Toplumu...

  • 25,00 ₺

  • 21,25 ₺

İNDİRİMLİ Ürünler